Telefon

606 976 468, 797 776 897

Godziny otwarcia

pon.-pt.: 9:00-19:00, sobota: 9.00-13.00

Rewolucja w Zwalczaniu Procesów Starzenia Skóry

Wprowadzenie

Starzenie się skóry jest wielopoziomowym procesem, który towarzyszy człowiekowi przez całe życie. W dzisiejszych czasach możemy aktywnie wpływać na procesy starzenia wewnątrzpochodnego jak i zewnątrzpochodnego. Rynek zabiegów estetycznych stale ewoluuje, prezentując innowacyjne technologie i preparaty. Wśród nich, stymulatory tkankowe zdobywają popularność jako skuteczne rozwiązanie w walce z oznakami starzenia.

Działanie Stymulatorów Tkankowych

Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych są obecnie jednymi z najpopularniejszych w dziedzinie kosmetologii. Dzięki aktywnym składnikom tych preparatów, stymuluje się procesy naprawcze, aktywuje się syntezę kolagenu i elastyny poprzez pobudzenie receptorów w fibroblastach zarówno w skórze jak i powięziach i więzadłach.

Korzyści Zabiegów

Efekty stymulatorów tkankowych obejmują poprawę jakości skóry, zwiększenie gęstości, grubości i sprężystości oraz zahamowanie procesów starzenia skóry i tkanek położonych głębiej. Co istotne, rezultaty są naturalne, dyskretne, nie zmieniając rysów twarzy.

Podział Stymulatorów Tkankowych

Stymulatory tkankowe można podzielić na różne grupy, biorąc pod uwagę rodzaj substancji aktywnych, mechanizm działania, obszar podania, wskazania do zabiegu, techniki iniekcji, efekt terapeutyczny oraz trwałość produktu.

Popularne Substancje Aktywne

Preparaty stymulujące oparte są na różnych substancjach, takich jak kwas hialuronowy, aminokwasy, polinukleotydy, bursztynian sodu, atelokolagen, tropokolagen, hydroksyapatyt wapnia, matrykiny, peptydy biomimetyczne oraz stymulatory autologiczne.

Właściwości Wybranych Substancji Aktywnych
Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy należy do grupy glikozaminoglikanów i jest naturalnie występującym w ludzkim organizmie polisacharydem będącym podstawowym elementem przestrzeni zewnątrzkomórkowej skóry. Mechanizm działania kwasu zależy od jego masy cząsteczkowej. Posiada właściwości higroskopijne, wpływa bezpośrednio na jędrność i elastyczność skóry oraz poprawę funkcji białek strukturalnych. Tworzy właściwe warunki do proliferacji komórek, ich różnicowania i migracji. Zapewnia odpowiednią aktywność komórek, stymuluje wzrost i liczbę fibroblastów, poprawia funkcjonowanie adipocytów tkance podskórnej oraz doprowadza do redukcji wolnych rodników, co zapobiega procesom starzenia się. Ponadto, z jego udziałem stymulowana jest synteza kolagenu i włókien sprężystych, co zdecydowanie poprawia kondycję skóry i eliminuje oznaki starzenia .

Aminokwasy

Aminokwasy to naturalne związki organiczne. Aminokwasy posiadają zdolność zatrzymywania wody oraz pełnią funkcję naprawczą tkanek. Są silnymi regulatorami funkcji skóry – kontrolują ciśnienie osmotyczne skóry przez co „zarządzają” dystrybucją wody w skórze. Mają silny wpływ na pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny. Aminokwasy takie jak: Glicyna, L-prolina, L-alanina, L-lizyna i L-leucyna promują syntezę łańcuchów polipeptydowych kolagenu. Glicyna, L-prolina, L-alanina i L-walina promują syntezę elastyny. Stymulator tkankowy na bazie aminokwasów to przede wszystkim korzystny wpływ na parametry związane ze stopniem nawilżenia, spłyceniem zmarszczek oraz rozjaśnieniem skóry.

Hydroksyapatyt Wapnia

Syntetyczny minerał biologiczny, hydroksyapatyt wapnia, stymuluje wzrost tkanki łącznej, przyczyniając się do korekcji powierzchni skóry. Wykazuje właściwości regeneracyjne, wypełniające,  zwiększające objętość tkanek miękkich.

Pozostałe stymulatory

Atelokolagen, tropokolagen, matrykiny, polinukleotydy, polipeptydy i bursztynian sodu odgrywają istotną rolę w procesie regeneracji skóry. Silnie pobudzają odnowę kolagenu i elastyny, zapewniając w ten sposób poprawę struktury, nawilżenie i odmłodzenie.

Podsumowanie

Stymulatory tkankowe to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie kosmetologii, oferujące skuteczne metody walki z oznakami starzenia się skóry. Dzięki różnorodności substancji aktywnych, możliwe jest dostosowanie zabiegów do indywidualnych potrzeb pacjentów, przynosząc naturalne i trwałe efekty. Zadbaj o swoją skórę już dziś, korzystając z dobrodziejstw nowoczesnych technologii kosmetologicznych.

Stymulatory – preparaty stosowane w gabinecie

JALUPRO® HMW

JALUPRO® HMW to produkt dedykowany bio-rewitalizacji specyficznych obszarów skóry, szczególnie narażonych na głębokie zmarszczki i bruzdy, takie jak skóra szyi i dekoltu. Zalecany jest do dojrzałej skóry oraz obszarów o wyraźnych problemach.

Głównymi składnikami JALUPRO HMW są wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy i kompleks aminokwasów. Dzięki doskonałej jakości kwasu hialuronowego o podwyższonej lepkości skóra po zastosowaniu staje się długotrwale nawilżona i odżywiona.

Preparat aplikuje się głęboko w warstwy skóry, co daje natychmiastowy efekt wypełnienia, redukcji zmarszczek i długotrwałego nawilżenia. Dodatkowo, głębokie podanie preparatu bogatego w aminokwasy szybko wzbogaca skórę właściwą w substancje niezbędne do syntezy kolagenu. Użycie JALUPRO HMW pozwala na uzyskanie naturalnego efektu wypełnienia, podkreślając i przywracając naturalne rysy twarzy.

Idealnym rozwiązaniem jest połączenie JALUPRO HMW z serią zabiegów Dermapen, przeprowadzanych w kilku sesjach terapeutycznych. Za